Розширення і модернізація "Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю" Відхилений

Доданий
29.09.2018
Номер
44
Соціальний захист

Проект передбачає розширення і модернізацію комунального закладу "Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю" з метою більш повного охоплення і забезпечення комплексною, сучасною, кваліфікованою реабілітацією дітей з інвалідністю та дітей, які мають ризик отримати інвалідність, що сприятиме покращенню якості життя цих дітей та їх родин, їх соціалізації та інтеграції у громаду міста.

Автор проєкту
Олена
Олена Прохира
Бюджет
1 450 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Центр
Адреса
вул. Федьковича, 16, Тернопіль

Опис

Опис проекту

Мета проекту - забезпечення кваліфікованими, сучасними, комплексними реабілітаційними послугами дітей, які цього потребують. Всебічний розвиток дітей з інвалідністю та з особливостями розвитку, залучення їх до інтеграції у суспільстві, соціалізація та підготовка до самостійного життя. Просвітницька робота. Формування толерантного ставлення до людей з інвалідністю у суспільстві, зокрема у місті Тернопіль.
Ставлення до людей, а особливо до дітей, з інвалідністю є показником людяності суспільства. Таким дітям дуже потрібні кваліфікована реабілітація, аби максимально, на скільки це можливо, жити повноцінним життям. Але, на жаль, батьки далеко не завжди в змозі оплатити дороговартісне лікування в приватних установах.
У Тернополі діє лише один подібний комунальний заклад - "Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю". Він розміщений в маленькому приміщенні (корисна площа 139,7 м2, загальна 155,5 м2), яке до того ж орендує у міської дитячої лікарні. Крихітні кімнати, вузенький коридор. Тут немає актового залу і багато іншого вкрай необхідного через брак площі. Працює лише один логопед, немає жодного дефектолога.
За минулий 2017 рік Центр зміг обслужити лише 143 дитини. У той час як на обліку в Тернополі стоять біля 1500 дітей з інвалідністю. Зараз діти чекають своєї черги у цій установі по 8-9 місяців. А коли нарешті вона настає, то їм можуть запропонувати не більше 2 занять в тиждень по 30-50 хвилин, що абсолютно не достатньо для якісної, повноцінної реабілітації.
Крім того це приміщення потребує ремонту, постійно підтоплюється (на стінах плями і грибок). І це все тягнеться роками. Неодноразові звернення батьків не дали жодного результату. Разом з тим поруч з реабілітаційним центром, навіть за тією ж адресою (вул. Федьковича, 16) знаходиться комунальна аптека №122, яка займає площу 395м2 і використовує її лише частково. Приміщення зараз в занедбаному стані і псує вигляд міста. А двоповерхове просторе приміщення за адресою вул. Федьковича, 14 міська влада у 2017 р. безкоштовно передала громадській організації, де теж займаються з особливими дітьми, проте не безкоштовно.
Запропоноване рішення: На основі комунального закладу "Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю" створити сучасний заклад для всебічного і повноцінного розвитку дітей з особливими потребами, який зміг би охопити якомога більшу кількість дітей. Для цієї мети виділити відповідне приміщення; провести капітальний ремонт з врахуванням специфіки закладу; придбати та встановити необхідне обладнання і меблі; додатково залучити кваліфікованих фахівців та спеціалістів для роботи з дітьми та їхніми рідними.
В результаті реалізації проекту підвищиться якість життя дітей з особливостями розвитку та їхніх родин. Відбуватиметься їх поступова соціалізація та інтеграція в громаду міста. Підвищиться рівень толерантного ставлення до людей з інвалідністю у суспільстві. Все це у комплексі формуватиме позитивний імідж нашого міста як такого, де піклуються про людей з інвалідністю.

Обґрунтування бенефіціарів проекту

Діти з інвалідністю та діти, які мають ризик отримати інвалідність віком до 18 років; їхні батьки, опікуни та рідні; фахівці, спеціалісти, волонтери та всі небайдужі мешканці міста.

Проблема

Дітям з інвалідністю та особливостями розвитку дуже потрібні кваліфіковані реабілітаційні послуги, аби максимально, на скільки це можливо, жити повноцінним життям. Але, на жаль, батьки далеко не завжди в змозі оплатити дороговартісне лікування в приватних установах.
У Тернополі діє лише один такий комунальний заклад - " Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю", який не може охопити усіх потребуючих, повноцінно працювати. Він розміщений в маленькому орендованому приміщенні (біля 140 м2). Тут немає актового залу і багато іншого вкрай необхідного. Працює лише один логопед, немає жодного дефектолога.
За минулий 2017 рік Центр зміг обслужити лише 143 дитини. У той час як на обліку в Тернополі стоять біля 1500 дітей з інвалідністю. Зараз діти чекають своєї черги 8-9 місяців. А коли нарешті вона настає, то їм можуть запропонувати не більше 2 занять в тиждень по 30-50 хвилин, що абсолютно не достатньо для якісної, повноцінної реабілітації.
Крім того це приміщення потребує ремонту.

Мета проекту

Забезпечення якісними, кваліфікованим, сучасними реабілітаційними послугами у повному обсязі максимальної кількості дітей, які мають у цьому потребу. Залучення дітей з інвалідністю та з особливостями розвитку до інтеграції у суспільстві, їх соціалізації та підготовки до повноцінного життя. Тренінги, семінари для фахівців та батьків. Просвітницька робота. Формування толерантного ставлення до людей з інвалідністю у суспільстві, зокрема у місті Тернопіль.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

На основі комунального закладу "Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю" створити сучасний заклад для всебічного і повноцінного розвитку дітей з особливими потребами. Виділення для цієї потреби відповідного приміщення. Придбання необхідного обладнання, матеріалів, меблів. Облаштування простору. Залучення кваліфікованих фахівців для роботи з дітьми та їхніми батьками.

План заходів з реалізації проекту

Виділення приміщення у центральній частині міста, яке б відповідало усім необхідним вимогам, наприклад, можливо приміщення комунальної аптеки №122 за адресою вул. Федьковича,16, яке має площу 395 м2 і використовує її лише частково. Крім того воно знаходиться в занедбаному стані і псує зовнішній вигляд міста. Проведення капітального ремонту виділеного приміщення з врахуванням специфіки закладу. Встановлення пандусів. Придбання та встановлення відповідного обладнання і меблів. Придбання необхідних матеріалів та посібників. Залучення фахівців та спеціалістів для роботи з дітьми та їхніми рідними.

Фотографії