Розпочати ремонт дощового колектора в парку ім. Шевченка Відхилений

Доданий
29.09.2018
Номер
47
Навколишнє середовище

Розпочати перший етап робіт дощового колектора («вонючка»), а саме по облаштуванню вловлювача №1 відстійника для осідання твердих наносів біля каналізаційної насосної станції в парку ім. Шевченка!

На даний час виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт дощового колектора в парку ім. Шевченка на ділянці довжиною 300 м.

Загальна вартість робіт складає 6,9 млн. грн.

Автор проєкту
Бюджет
300 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Центр
Адреса
вул. Білецька, 3, Тернопіль

Опис

Опис проекту

Розпочати перший етап ремонту дощового колектора із заміною аварійних (непридатних для експлуатації панелей)
Перекриття попередньо-зробленої камери відстійника для осідання твердих наносів!

Виготовлена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт дощового колектора в парку імен. Шевченка на ділянці довжиною 300 м.

Загальна вартість робіт складає 6,9 млн. грн.

Обґрунтування бенефіціарів проекту

Найбільш активне та працездатне населення міста віком від 25 до 54 років, кількість яких станом на 1 січня 2018 р. - 100186 осіб. 70% з таких хвилює стан та подальша доля нашого улюбленого Тернопільського озера.

Проблема

Підземна р. Рудка бере початок далеко за містом від джерел, що під горбами, на яких тепер розмістився парк Національного відродження. Там, під асфальтом знаходяться й колектори, які повинні очищати води, що прямують до гирла річки. Дощовий колектор насправді «провалився» під землю та не функціонує, а в цьому місці якраз і змішуються дощові та побутові стоки, які не проходять потрібну очистку. Відповідно, з р. Рудки до озера пригідна вода не витікає, що є однією з причин систематичного забруднення водойми.
Оскільки Тернопільський став є досить забрудненим, то кількість аміаку в озері завжди знаходиться на високому рівні. Саме тому незначне збільшення кількості неорганічної сполуки NH₃ у водоймі через систематичні викиди може легко спричинити погіршення стану водних тварин і навіть призвести до їхньої загибелі.
Тому дуже важливо розпочати перші ремонтні роботи дощового колектора в парку ім. Шевченка для зменшення потрапляння твердих наносів в водойму озера.

Мета проекту

Розпочати перший етап капітального ремонту дощового колектора в парку ім. Шевченка на ділянці довжиною 300 м.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Для повного відновлення функціональності 300 м дощового колектора із камерами відстійниками для осідання твердих наносів, потрібно розпочати перший етап робіт дощового колектора по облаштуванню вловлювача №1 (камери) відстійника для осідання твердих наносів біля каналізаційної насосної станції в парку ім. Шевченка!

План заходів з реалізації проекту

1. Демонтаж існуючих аварійних плит перекриття.
2. Розберання стінок колектора, які знаходяться в аварійному стані.
3. Розчистка ділянки колектора від намулу і сміття.
4. Влаштування стінок колектора і дна з монолітного бетону.
5. Влаштування решіток вловлювачів твердих наносів.
6. Перекриття ділянки новими плитами.

Фотографії