• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

«Можливості - обмежені, здібності – безмежні» На реалізації

Доданий
30.09.2018
Номер
76
Культура

Місту потрібні модернізовані високотехнологічні бібліотеки для рівноправного, вільного доступу до інформаційних ресурсів, місце самоосвіти та духовного розвитку людей з обмеженими можливостями.

Автор проекту
Людмила
Людмила Бойко
Бюджет
190 700 грн
Розрахунок бюджету
Район
Сонячний
Адреса
вул. Лепкого, 6, Тернопіль

Опис

Опис проекту

  В час модерних технологій і новітніх перетворень  проблема адаптації  людей з інвалідністю до соціального середовища залишається відкритою. Ця категорія потребує особливої уваги з боку провладних структур і суспільства. Оскільки,  серед користувачів бібліотеки-філій №4 для дітей та бібліотеки-філії №8 для дорослих (вул. Б. Лепкого,6) КУ «Тернопільська міська ЦБС» є особи з обмеженими можливостями (поблизу бібліотек знаходяться ТОНРЦ (ДЦП), НВК№28 (школа з інклюзивною формою навчання), ГО інвалідів «Сильні духом» ОРА» ), нашим завданням є інноваційний підхід та розвиток нових послуг для користувачів з обмеженими фізичними можливостями , створення у бібліотеках доброзичливого і комфортного для них середовища, формування толерантного, дбайливого ставлення з боку населення.

Обґрунтування бенефіціарів проекту

Для осіб з обмеженими фізичними можливостями: учні ТОНРЦ(ДЦП), учні НВК №28(школа з інклюзивною формою навчання), члени ГО інвалідів «Сильні духом» ОРА»

Проблема

Проблема людей із особливими можливостями, стає дедалі гострішою, актуальнішою внаслідок зростання захворюваності населення України і певної ізольованості від навколишнього світу. Недостатня увага суспільства до цієї категорії людей та певної індиферентності суспільства щодо них не створюють, м’яко кажучи, умов для повноцінного формування в них активної життєвої позиції, стійкої позитивної самооцінки. У більшості людей з обмеженими можливостями не формується стійкої довіри до соціального середовища, до пересічних людей.
Соціально-психологічна адаптація людини проходить шляхом засвоєння соціальних норм і цінностей, підлаштуванням до них своїх можливостей. До її головних показників належить рівень взаємодії, у тому числі спілкування з оточенням і активна життєдіяльність. Тому, ми віримо, що проект «Можливості - обмежені, здібності – безмежні» буде тією рушійною силою, яка поверне віру у краще життя, спонукає до особистісного життєвого сенсу.

Мета проекту

Підвищення поінформованості та освіченості людей з особливими фізичними можливостями, подолання їх замкнутості, соціальна адаптація, забезпечення самореалізації та інтеграції у громадське суспільство.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Проект дасть можливість людям з особливими фізичними можливостями отримати більше навичок для ефективної адаптації та самореалізації в соціальному середовищі громади. Для реалізації проекту «Можливості - обмежені, здібності – безмежні» необхідно: - залучити до співпраці ГО інвалідів «Сильні духом» ОРА»- Гуйда В.С. та ГО «Спілка батьків дітей, які хворіють дитячим церебральним паралічем «Крила ангела» - Шідловська Н. В.; - удосконалити зміст організації дозвілля та індивідуальної роботи шляхом впровадження інноваційних форм роботи спрямованих на стимулювання творчих здібностей осіб з інвалідністю;- розширити сферу бібліотечних послуг: навчання комп`ютерної грамотності, надання вільного доступу до мережі Internet, Skype –спілкування; проведення майстер-класів, виставок образотворчого мистецтва, соціально-психологічних тренінгів з використанням мультимедійного та аудіо обладнання.

План заходів з реалізації проекту

Придбання для бібліотеки-філіії №8 для дорослих та бібліотеки-філії №4 для дітей (вул. Б. Лепкого,6) обладнання для облаштування безпечних зон активного відпочинку, отримання інформації, читання, розваг, фізичного та духовного розвитку людей з особливими фізичними можливостями.