Опис
Опис проекту
Метою проекту є енергомодернізація школи як важливого інфраструктурного соціального та культурно-освітницького об’єкта нашого міста. Реалізацією проекту є встановлення 30 кВт сонячної фотогальванічної електростанції на даху школи № 28 та переведення освітлення школи на світлодіодні світильники з інтелектуальною системою керування.
Таким чином вирішується низка питань:
-зменшення витрат тернопільських платників податків на утримання та обслуговування комунальної власності;
- створюється потужне резервне екологічно чисте джерело енергозабезпечення;
- знижується кількість парникових викидів (згідно Кіотського протоколу, Паризької конвенції ) та зменшується залежність нашої держави від імпортованих енергоносіїв, що повністю відповідає стратегії розвитку України та світу.
Різниця між спожитою та виробленою електроенергію монетизуєтьсяу спеціальному відкритому незалежному від бюрократичних установ фонді.Це дозволить призначати стипендіальні виплати або надавати цільову допомогу соціально незахищеним дітям,дітям учасників АТО, дітям з інвалідністю, інклюзивним дітям, дітям із відзнаками у навчанні, які навчаються в даній школі.
У проекті закладається принцип, за яким комунальний заклад використовує 20% від отриманих прибутків зеленого тарифу, який згенерує електростанція,на подальшу енергомодернізацію, таким чином поступово знижуючи свої витрати на електропостачання та опалення. У ці 20% входить розробка та реалізація проекту в подальшому: встановлення двотарифного лічильника, заміна батарей опалення, створення термоакумуляторів, термомодернізаціяфасаду школи. Таким чином можливе поступове зниження енергозатрат до нуля. Це дозволить використовувати кошти, які раніше йшли на комунальні послуги, для покращення якості надання освітніх послуг.
Важливим аспектом проекту буде його відкритість і підзвітність громаді.
Дане завдання вирішується за допомогою створення спеціального вебмайданчика, на якому буде публікуватися отриманий прибуток від зеленого тарифу та, відповідно, перелік заходів подальшої енергомодернізації, адресних допомог із фотозвітом, чеками, іменами школярівта іншими документами.
Окрім того, реалізація проекту несе потужний соціальний вплив, адже його позитивний приклад може забезпечити пришвидшення використання відновлювальних екологічно чистих джерел енергії . У випадку успішної реалізації проекту набутий досвід може бути запроваджений у інших школах міста. Можливо,з часом вдасться забезпечити потужності більші, ніж ті, які були заплановані в Дністровському каскаді ГЕС. Таким чином вдасться зберегти від затоплення Дністровський каньйон та іншу культурну та історичну спадщину нашого краю.
Обґрунтування бенефіціарів проекту
Серед бенефіціарів даного проекту обрана середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28, оскільки в ній навчається 1053 учні, працює 92 вчителя та 24 працівники обслуговуючого персоналу. Об’єкт є достатньо капітальною спорудою, тому зниження затрат на комунальні платежі даною школою вплине фактично і на витрати місцевого бюджету, а, отже, на витрати тернопільських платників податків.
Об’єкт був обраний за критеріями густоти населення, географічного позиціонування фасадом на південь, кількості учнівта наявністю великого за площею плоского даху.
Окрім того, можливість створення у школі фонду саморозвитку та самодопомоги позитивно вплине на батьків учнів, а це більше двох тисяч тернополян.
Позитивний досвід від впровадження даного проекту може створити прецедент, внаслідок якого інші комунальні заклади, які відповідають географічному розташуванню або параметрам фасадів, можуть скористатися напрацюваннями даного проекту. Це підводить нас до висновку, що бенефіціарами є всі жителі нашого міста (основні групи мешканців, які зможуть користуватися результатами проекту).
У випадку аварії централізованої мережі електропостачання в Тернополі можна організувати точку резервного живлення потужністю у 30 кіловат для потреб МЧС, швидкої медичної допомоги,поліціїабо військових.
Позитивний досвід від реалізації проекту може бути втілений в об’єктах житлового фонду, оскільки значна частина споруд нашого міста володіє відповідними плоскими дахами та потребує капітальної енергетичної модернізації з метою зниження затрат населення на комунальні послуги.
Проблема
Вичерпність вуглеводнів, необхідність їх імпорту, негативний впливу на біосферу під час їх використання створюють низку проблем у площині національної безпеки України і потребують негайного вирішення.Це відповідним чином впливає на всіх жителів нашої країни,в тому числі і на жителів міста Тернопіль. Вартість на вуглеводні спричинює ріст вартості комунальних платежів. Вони ростуть з року в рік, що призводить до навантаження на бюджет нашого міста, а, отже, створює тиск на тернопільських платників податків. Встановлення на даху школи №28 потужної 30кВт сонячної електростанції стане прикладом для подальшого розвитку відновлювальних джерел енергії у місті Тернополі. Це призведе до створення місцевої енергогенеруючої інфраструктури, зниження грошових затрат на оплату тарифів об’єктами комунальної власності та утворення джерела резервного живлення для служб МНС, поліції, медицини, а також для військових потреб.
Мета проекту
Метою проекту є встановлення на даху СЗОШ№28 фотогальванічної електростанції потужністю 30кВт та проведення ряду заходів по енергетичній модернізації: заміна світильників на більш економні та довговічні світлодіодні джерела світла, встановлення датчиків руху на коридорах, які керуватимуть коридорним освітленням. Це дозволить заощаджувати кошти на комунальні платежі, а також продавати надлишки енергії по зеленому тарифу. Закумульовані кошти будуть розподілені для подальшої енергомодернізації школи (заміна батарей, утеплення фасаду) та для підтримки соціально незахищених дітей, дітей учасників АТО, інклюзивних дітей та дітей з інвалідністю, які навчаються в даній школі. Метою проекту є також його прозорість, яка забезпечуватиметься створенням інтернет майданчика, куди буде надходити інформація про отримані прибутки та видатки на потреби школи з відповідним фото звітом та фіскальними документами. Таким чином громада отримає прозорий ефективний інструмент для її сталого розвитку.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
Пропонується закупка енергогенеруючого обладнання через систему Прозоро, закупка послуг з його встановлення через систему Прозоро, закупка послуги на розробку інтернет порталу через систему Прозоро та публічний конкурс, на якому буде визначене Підприємство, яке отримає в оренду дане обладнання та площу даху школи.
Платою за оренду даху школи та енергогенеруючого обладнання будуть послуги. За орендування даху дане Підприємство повинне забезпечувати енергозабезпечення школи та надавати адресну допомогу в технічному оснащенні школи, її енергомодернізації, а також проводити заходи, спрямовані на адресну грошову та матеріальну допомогу соціально незахищеним учням школи, учням учасників АТО, інклюзивним учням та учням інвалідам даної школи. В статутні обов’язки Підприємства або підприємця входитиме також обслуговування інтернет порталу, на якому повинна відображатись звітність про отримані прибутки,проенергомодернізацію школи та її технічне оснащення,пропроведені заходи із надання адресної допомоги учням.
До участі у публічному конкурсі повинні бути долучені усі бажаючі, переможець повинен бути встановлений в результаті прямого таємного голосування серед батьківського комітету школи та її педагогічних працівників. За результатами голосовання переможцеві підписується договір оренди електростанції терміном на 1 рік. Після закінчення оренди перед педагогічним колективом та батьківським комітетом відбувається звіт за виконану роботу, після чого оголошується новий конкурс для оренди обладнання на наступний рік.
В договорі оренди повинно бути обовязково вказано, що підприємцеві заборонено зменшувати потужність обладнання фотогальванічної електростанції або демонтовувати його.
План заходів з реалізації проекту
Пропонується наступний покроковий план реалізації проекту.
-оголошення тендеру на поставку, монтаж та введення в експлуатацію обладнання для фотогальванічної електростанції потужністю 30кВт
- оголошення тендеру на поставку та монтаж фотодіодних світильників та датчиків руху для керування коридорним освітленням
-проведення публічного конкурсу на оренду та обслуговування фотогальванічної електростанції на даху СЗОШ №28
-введення обєкта в експлуатацію
- надання цільової допомоги дітям, подальша енергомодернізація школи
-публічний звіт підприємця перед батьківським комітетом та педагогічним колективом