Опис
Опис проекту
В багатьох містах України і країн Європи, де функціонують системами громадського транспорту (особливо електричного) збережені та використовуються для урочистих і туристичних потреб історичні тролейбуси чи трамваї. У Тернополі на цей час залишилося ще три раритетні тролейбуси моделі «Škoda 9Tr» чеського виробництва, які найближчим часом будуть виведені з експлуатації. Завданням цього проекту є збереження та реставрація такого тролейбуса як артефакта історії міста, а також з подальшим його використанням з туристичною та атракційною метою. У салоні машини буде обладнана експозиція з історії розвитку тролейбусного руху та громадського транспорту в Тернополі.
Обґрунтування бенефіціарів проекту
Результати реалізації проекту реставрації історичного тролейбуса «Škoda 9Tr» розраховані на мешканців м. Тернопіль, гостей міста та іноземних туристів, зацікавлених осіб, яким не байдужий електричний транспорт та історичні артефакти рідного міста.
Проблема
У Тернополі залишилося лише три історичні тролейбуси моделі «Škoda 9Tr», які дотепер експлуатуються лише в трьох містах у світі. Вони часто викликають інтерес у багатьох іноземних і місцевих туристів, які спеціально приїжджають до Тернополя, щоб поїздити на такій ретро-техніці та відчути себе у минулому. А також саме такі машини відкривали тролейбусний рух у місті в 1975 році.
Вже кілька років в місті діє ініціативна група активних громадян, які хочуть відновити до оригінального вигляду та зберегти такий тролейбус. Його можна використовувати для перевезень мешканців і гостей міста у святкові дні, для екскурсій і перевезення туристичних груп по місту, а також як музейний експонат з історії міста чи цікавий об’єкт техніки.
Мета проекту
Реставрація та збереження історичного тролейбуса «Škoda 9Tr» у Тернополі для його використання з туристичною метою і в урочистих заходах, а також як місцевої технічної атракції.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
Вилучення раритетного тролейбуса моделі «Škoda 9Tr» з регулярної експлуатації на маршртуах з подальшою його реставрацією. Реставраційні роботи охоплюватимуть повне відновлення кузова машини, електричної і ходової частин, салону, пофарбування і т.д.. Після реставрації тролейбус набуде такого ж вигляду, як і 35 років тому, коли він надійшов із заводу до Тернополя. Всередині тролейбуса планується облаштувати мінімузей, де будуть експонуватися матеріали з історії електричного та іншого міського громадського транспорту в Тернополі. Тролейбус можна буде використовувати для екскурсій і туристичних поїздок по місту, під час різних свят (День міста, Новий рік, День Незалежності, тощо), з приватною метою (оренда, корпоративні заходи). Відновленою машиною зможуть користуватися як тернополяни, так і гості міста. Після реставрації тролейбусом опікуватиметься тролейбусне депо (КП “Тернопільелектротранс”), Міська рада та новостворена чи діюча громадська організація (ініціативна група громадян, а також проект “Тролейбус щастя”).
План заходів з реалізації проекту
1. Капітальний ремонт і відновлення кузова тролейбуса (січень-травень 2018 р.)
2. Ремонт електричного та механічного обладнання тролейбуса (січень-травень 2018 р.)
3. Фарбувальні роботи (червень-липень 2018 р.)
4. Відновлення салону і оформлення інтер’єру (червень-серпень 2018 р.)
5. Презентація відреставрованого тролейбуса (орієнтовна дата – 28 серпня 2018 р.)