Опис
Опис проекту
Ерготерапія- це комплекс реабілітаційнихзаходів, спрямованих на виявлення проблем функціонування організму (переважномоторнихфункцій) та їх відновлення для поліпшення повсякденної діяльності людини.
-Значення ерготерапії у корекційній та реабілітаційній роботі зростає із кожним роком, ерготерапевти включені як обов’язкові члени команд у багатьох визнаних моделях та програмах у формуванні праксису, моторного планування та саморегуляції.
- Ерготерапія відноситься до сучасних методів реабілітації, які поєднують в собі не тільки фізичне відновлення, а й відновлення психологічного стану пацієнта. Тому головною особливістю лікаря-ерготерапевта є те, що він не тільки вчить людину у посттравматичномустані, або з набутою інвалідністю долати побутові труднощі і відновлювати навички самообслуговування, але й вчить, прийнявши проблему, радіти життю, веселитись і навіть розважатись.
Обґрунтування бенефіціарів проекту
Ерготерапія рекомендована пацієнтам: -Післяперенесенихінсультів; -Із порушеннями функціонування опорно- рухового апарату; Після перенесених травм, особливо черпено-мозкових; - При ряді психічних розладів, яким характерний розпад набутих функцій, умінь та навичок; - При хронічних захворюваннях (розсіяний склероз, хвороба Альцгеймера, ревматоїдний артрит...)
Проблема
У Тернопільській області реєструється за рік в середньому 16 тис неврологічних захворювань, 32 тис. травм, 32 тис.захворювань кістково- м’язової системи.
При наданні допомоги пацієнтам після травм, інсультів та при реабілітації інших захворювань з метою компенсації втрачених функцій (навчання іншим стратегіям) в повсякденному житті, розвитку, відновлення та підтримання навичок, які необхідні при виконанні дій, важливих для здоров’я та соціальної активності пацієнта вкрай необхідним є відкриття кабінету ерготерапії.
Завданням при створенні кабінету ерготерапії є зниження показників інвалідизації та смертності серед жителів Тернополя, забезпечення швидкого та максимально можливого відновлення працездатності пацієнтів через вдосконалення системи реабілітації, зокрема шляхом впровадженням ерготерапевтичнихметодик.
Мета проекту
Мета - якісно доповнити систему реабілітації населення м. Тернопіль. Узгодити структуру системи реабілітації з потребами населення, сучасної економіки та інтеграції України в європейський простір.
Оскільки метою ерготерапіїє розвиток навичок самостійності у сферах повсякденного життя, заняття проводяться для розвитку:
навиків самообслуговування, соціальних навичок, професійних та трудових навичок.
На сьогоднішній день це є науково обгрунтована практика - робота з клієнтом і прийняття рішень ґрунтуються на новітніх наукових даних.
При проведенні ерготерапії не тільки відновлюються втрачені чи обмежені функції руху та координації, але і заново навчається людина жити в нових для неї умовах, ерготерапевт допомогає їй досягти максимальної самостійності та незалежності в побуті. За допомогою ерготерапії пацієнти знову навчаються доглядати за собою (одягатися, роздягатися, митися, приймати та готуватиїжу і т.д.), працювати, розважатися, освоювати нові хобі та спілкуватися.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
Створення кабінету ерготерапії на базі реабілітаційного вілення КНП «МКЛ№3» з метою зниження показників інвалідизації та смертності серед жителів Тернополя, забезпечення швидкого та максимально можливого відновлення працездатності пацієнтів через вдосконалення системи реабілітації, зокрема шляхом впровадженням ерготерапевтичних методик.
План заходів з реалізації проекту
Однак необхідне оснащення кабінету, який відтворюватиме звичну домашню обстановку і водночас функціонально та технічно повинен бути адаптований для людей з обмеженими фізичними можливостями. Окрім побутових пристроїв та меблів необхідні спеціальні пристосування для людей з обмеженими можливостями. Орієнтовний перелік обладнання для кабінету ерготерапії:
• Кабіни для підвісноїтерапії
• Мотомед
• Лікувальні столи для методу Бобат-Войта
• Сходи з похилою площиною
• Велотренажеривертикальні та горизонтальні
• Бігова доріжка
• Кухонне обладнання
• Шведська стінка
• Гімнастичне обладнання
• Вертикалізатори
• Обладнання для корекції дрібної моторики
Для підвищення ефективності реабілітації пацієнтів пропонуємо створення мультидисциплінарних бригад у складі реабілітолога, фізичного терапевта, ерготерапевта, інструктора ЛФК, масажиста, фізіотерапевта, психотерапевта. Створення таких об’єднань фахівців дозволить системно та комплексно здійснювати реабілітаціюпацієнтів.