Вуличний простір для громадських активностей Відхилений

Доданий
30.09.2018
Номер
61
Безпека та громадський порядок

Вуличний простір за проектом, це соціальний простір, який є відкритим і доступним. Основне завдання його сприяння комунікації у громаді. Успішний простір у місті це там де відбувається активне соціальне життя, спілкування, культурні обміни. Проектом пропонується створити вуличний простір для громадських активностей на вул. Й.Сліпого 3 біля приміщень громадських організацій.

Автор проєкту
Бюджет
167 610 грн
Розрахунок бюджету
Район
Центр
Адреса
вул. Сліпого Йосипа (Зої Космодем'янської), 3, Тернопіль

Опис

Опис проекту

Тернопіль поступово стає більш розвинутим, запроваджуються нові інфраструктурні рішення та правильні підходи, такі як поява нових просторів, що правильно співіснують з структурою міста, встановлення ліхтарів чи лавок з сонячними панелями. В додаток до цього важливо підтримати зміни які є актуальними для міст, зокрема, перетворення занедбаних територій на публічні простори, які приваблюють до себе увагу та заохочують людей проводити свої вихідні не в приміщеннях, а на свіжому повітрі. Створення вуличних просторів поступово трансформується у свідомість людей: приходить розуміння необхідності дбати про своє місто. Одне з ключових питань розвитку нашого міста – це наявність комфортних і доступних просторів.
Ми пропонуємо створити в центральній частині міста на вул. Й.Сліпого 3 відкритий вуличний простір для громадських активностей. Публічний простір має стати місцем для міні лекцій, воркшопів, майстер-класів та відпочинку. Цим простором може скористатись кожен охочий, а також активні та ініціативні люди для проведення вуличних подій чи заходів. Також вуличний простір буде доступний для батьків із дітьми та буде інклюзивним. Дизайн окремих елементів простору передбачатиме мультифункціональність (модульні меблі) та можливість вибору способу використання.
Новий публічний простір призначений для комфортного спілкування та відпочинку користувачів різного віку. Вуличний простір стане місцем здорового дозвілля творчості, релаксації, а також майданчиком проведення культурно-мистецьких заходів громади.

Обґрунтування бенефіціарів проекту

1) мешканці міста Тернополя, зокрема ті, які прогулуються в центральній частині міста, 2)для активістів та ініціативних людей 3) батьки з дітьми, які гуляють центральною частиною міста

Проблема

Обладнане вуличне середовище здатне суттєво впливати на людину, значною мірою визначаючи спектр її можливостей для продуктивного спілкування та участі в житті місцевої громади. У розвинених міських спільнотах люди є активними користувачами публічних просторів, оскільки ті спроектовані з урахуванням актуальних потреб людей. Якісні публічні простори перетворюються на місця активного щоденного життя поза домівкою, зміцнюючи громаду та сприяючи наступності поколінь. Нашому місту бракує продуманих публічних просторів, а тому потреби молоді, ініціативних людей, людей похилого віку, людей з інвалідністю, батьків з дітьми, а самі ці групи фактично знеохочуються виходити на вулицю, перебувати у місті. Досвід розвинених країн свідчить, що сильні громади здатні успішно перетворити куточки у квітучі публічні інклюзивні простори, що заохочують людей до спілкування та продуктивної взаємодії.

Мета проекту

Мета проекту зміцнити розбудову громади в місті Тернополі за допомогою створення безпечного, відкритого, інклюзивного, комунікаційного вуличного майданчику для громадян, ініціативних людей, молоді та інших.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Ми пропонуємо створити в центральній частині міста на вул. Й.Сліпого 3 відкритий вуличний простір для громадських активностей. Публічний простір має стати місцем для міні лекцій, воркшопів, майстер-класів та відпочинку. Цим простором може скористатись кожен охочий, а також активні та ініціативні люди для проведення вуличних подій чи заходів. Особлива роль таких просторів у громадах, для комунікації різних суспільних груп. Водночас, залученість до громади, спілкування, зокрема міжпоколінське, та активність є основними передумовами для зміцнення громади.

План заходів з реалізації проекту

1).Організаційно-проектувальний етап - розробка архітектурного проекту та кошторису витрат. Підготовка робочої документації для проведення робіт і закупівлі обладнання, отримання погоджень та юридичні процедури.
2) Проведення робіт. Здійснення закупівель та монтаж обладнання згідно затвердженого проекту
3) Активація вуличного простору - відкриття-презентація простору для громади, проведення публічних подій, культурно-мистецьких та освітніх заходів, дитячих святкувань.

Фотографії