Опис
Опис проекту
Демонтаж 10 аварійних вольєрів із наступною побудовою нових сучасних вольєрів та зведення 5 нових вольєрів у карантинній зоні центру із підведенням каналізації, водопостачанням та заміною енергомережі, побудовою нового додатковго септику
Обґрунтування бенефіціарів проекту
1. Мешканці громади м. Тернопіль – матимуть у безпосередньому дотику менше нестерилізованих тварин та тварин із підозрами на небезпечні хвороби 2. Волонтери та активісти зоозахисту – отримають змогу стерилізувати більше тварин та покращити їх фізичний стан. 3. Орган місцевого самоврядування (Тернопільська міська рада) – зміцнить репутацію як установа, що є дружньою до тварин, які перебувають у власності і під опікою громади.
Проблема
Вольєри для утримання безпритульних тварин у центрі стерилізації було зведено більше 10 років тому і будувались із порушенням технічних та санітарно-ветеринарних норм. За час їх активної експлуатації вони прийшли до аварійного стану.
В існуючих вольєрах неможливо здійснити регулярне вологе прибирання із застосуванням антисептичних та миючих засобів через відсутність каналізаційних зливів та водогінної системи. Вольєри прибираються тільки у сухий спосіб, що погіршує санітарно-ветеринарні умови утримання у них тварин. Через це тварини часто хворіють, післяопераційний термін триває довше – замість 10-14 днів тварини після стерилізацій знаходяться у вольєрах до 1 -1,5 місяців.
Вольєри побудовані із порушенням технічних норм, у них відсутні бетонні підлоги із гідроізоляцією, профнастилом.
10 наявних вольєрів облаштовані деревяними підлогами, більшість яких вже прогнили. Дири затуляються досками або даси-плитами.
Мета проекту
Підвищити якість утримання тварин у центрі та полегшення їх обслуговування через демонтаж аварійних вольєрів, проведення необхідниз комунікації (каналізації, водопостачання, енергопостачання), побудова нового додаткового септику, побудова 10 нових вольєрів на місці існуючих та 4 нових вольєрів у карантинній зоні центру.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
1. Збільшити пропускну спроможність центру стерилізації безпритульних тварин, забезпечивши їм нормальні санітарно-ветеринарні умови перебування у центрі, зменшити рівень загроз для здоров’я тварин, зменшити доопераційний та післяопераційний термін їх перебування у центрі.
2. Зменшити екологічну напругу на територію розташування центру, усунути потрапляння продуктів життєдіяльності тварин до відкритих ґрунтів, вивести шкідників, що поширюють небезпечні хвороби на території центру
3. Зменшити кількість не стерилізованих тварин у громаді та тих тварин, що уявляють загрозу для мешканців громади.
План заходів з реалізації проекту
1. Виготовлення проектно-кошторисної документації.
2. Будівництво нового додаткового септику.
3. Заміна енергомережі із придбанням аварійного енергогенератора.
4. Підведення каналізації до вольєрів та інших приміщень на території центру.
5. Підведення водогону до вольєрів та інших приміщень на території центру.
6. Будівництво 4 нових вольєрів в зона карантину.
7. Демонтаж 10 аварійних вольєрів.
8. Проведення ре культиваційних робіт та підготовка території до будівництва.
9. Зведення 10 нових вольєрів.
10. Благоустрій території.